ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ 001

ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΦΩΤΗΣ

ΣΥΝΤΟΜΟ ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ

Γεννήθηκα το 1964 στον Προφήτη Ηλία Δήμου Σκύδρας της Περιφερειακής Ενότητας Πέλλας, εργάζομαι ως δάσκαλος από το 1988 και ανήκω οργανικά στο 2 Δημοτικό Σχολείο Σκύδρας. Είμαι παντρεμένος με την Νηπιαγωγό Βουλγαράκη Βασιλική και έχω δύο παιδιά.

Τελείωσα την Παιδαγωγική Ακαδημία Φλώρινας το 1984. Είμαι πτυχιούχος του τμήματος ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΓΕΩΠΟΝΙΑΣ (Αγροτικής Ανάπτυξης και Διοίκησης Γεωργικών Επιχειρήσεων) του ΑΤΕΙ Θεσσαλονίκης. παρακολουθώ το Μεταπτυχιακό Πρόγραμμα του Ανοικτού Πανεπιστιμίου Κύπρου με θέμα: «Εκπαιδευτική  Ηγεσία και Πολιτική».

Τα τελευταία χρόνια ήμουν Υπεύθυνος Πολιτιστικών Θεμάτων & Καλλιτεχνικών Αγώνων Δ/νσης Π.Ε. Πέλλας, αιρετός του ΠΥΣΠΕ ΠΕΛΛΑΣ για (4) τέσσερα χρόνια, Πρόεδρος του Συλλόγου Εκπαιδευτικών Π.Ε. Έδεσσας, Δημοτικός Σύμβουλος Δήμου Σκύδρας και  8 χρόνια Διευθυντής του Δημοτικού Σχολείου Καλής.